Kontajnery – vývoz odpadov 7.10.2021-11.10.2021

Vážení občania, do obce bol privezený  veľkoobjemový kontajner.  Z dôvodu zabránenia  ukladania odpadu, ktorý tu nepatrí, je kontajner umiestnený vo dvore pri kultúrnom dome a  pre verejnosť bude sprístupnený vo vyhradených hodinách a to

v pracovných dňoch od 16,00 – 17,00 hod.

a v sobotu od 11,00 hod. – 12,00 hod.

Do kontajnera patrí

zmesový komunálny odpad a odpad z domácností, ako napr. staré šatstvo, textílie, obuv, tašky, matrace, paplóny, periny a podobne…V prípade veľkoobjemového odpadu ako sú staré postele, nábytok, je potrebné, aby tieto boli demontované, aby zaberali, čo najmenej miesta v kontajneri.

Do kontajnera je zakázané ukladať

nebezpečný odpad a všetky druhy odpadu, ktorý sa v obci separuje, elektroodpad, sklo, plasty, papier, pneumatiky, železné a neželezné kovy, odpady zo stavieb a odpad zo zelene.

Žiadame občanov, aby rešpektovali toto oznámenie, nakoľko v prípade, že sa v kontajneri budú nachádzať aj tie odpady, ktoré tam nepatria, vývozca odpadov si vyhradzuje právo tieto neprevziať a obec bude povinná na vlastné náklady odpady v kontajneri vyseparovať.

Zároveň upozorňujeme občanov, ktorí vyprodukujú väčšie množstvá odpadov, napr. stavebný odpad, väčšie množstvá nábytkov, odpad vzniknutý pri rozsiahlom čistení pivníc, povál, pri rekonštrukcii chalúp,  rodinných domov a pod., že sú povinní objednať si kontajner súkromne na vlastne náklady.