Nájomné zmluvy za hrobové miesta

Obec Višňové ako prevádzkovateľ cintorína vo Višňovom

oznamuje, že v roku 2021 sa začali na obecnom úrade uzatvárať nájomné zmluvy na hrobové miesta a vyberať nájomné poplatky za hroby.

Žiadame občanov, ktorí majú svojich zosnulých príbuzných pochovaných na miestnom cintoríne a ešte neuzatvorili nájomnú zmluvu za hrobové miesto, aby tak uskutočnili najneskôr do konca októbra 2021.

Pri uzavretí zmluvy je potrebné ako prvý krok na mape cintorína identifikovať príslušné miesto, následne na toto hrobové miesto bude vytvorená  nájomná zmluva a nájomca uhradí nájomné v príslušnej výške.

Hrobové miesta, ku ktorým sa nebude nikto hlásiť, budú formou verejnej vyhlášky ponúknuté ako voľné hrobové miesta pre záujemcov.

Súčasne žiadame občanov, hlavne tých, ktorí majú na hroboch svojich blízkych len kríž, z ktorého už nie je možné vyčítať dáta zosnulého, aby podľa svojich možností priniesli so sebou aj údaje aspoň o dátume narodenia a úmrtia dotyčného zosnulého.

Kontakt: tel.: 032/7787 129

E-mail: visnove@slovanet.sk