Prísediaci na Okresnom súde Nové Mesto nad Váhom

Prihláste sa za prísediaceho

na Okresnom súde Nové Mesto nad Váhom.

Obci Višňové bol doručený z Okresného súdu Nové Mesto nad Váhom podnet k voľbe prísediacich na Okresný súd Nové Mesto nad Váhom.

Na okresnom súde tvoria súčasť súdneho senátu v trestnom konaní prísediaci.

Za prísediaceho môže byť zvolený občan, ktorý:

a) v deň zvolenia dosiahol vek najmenej 30 rokov,
b) je spôsobilý na právne úkony a zdravotne spôsobilý na výkon funkcie prísediaceho,
c) je bezúhonný a jeho morálne vlastnosti dávajú záruku, že funkciu prísediaceho bude riadne vykonávať,
d) má trvalý pobyt na území Slovenskej republiky,
e) súhlasí so svojou voľbou k určitému súdu.

V prípade, že máte o funkciu prísediaceho záujem, môžete sa prihlásiť na Obecnom úrade vo Višňovom do 10. decembra 2021.

Poznámky:

* Prísediacim sa vypláca:

–    Cestovné (vo výške cestovného lístka; cesta tam aj späť)
–    Stravné (t. č. 5,10 €; v prípade, že prísediaci nie je na pojednávaniach viac ako 5 hodín, stravné mu nepatrí)
–     Paušálna náhrada – 5,00 € (vypláca sa vždy)
–     Náhrada mzdy (prísediaci, ktorý pracuje, musí priniesť potvrdenie od zamestnávateľa o čistej hodinovej mzde a na základe toho sudca prizná náhradu mzdy za čas pojednávania).

Dátum vytvorenia: 22.11.2021