Pomoc Ukrajine

Informácie k mimoriadnej situácii – Ukrajina

Vláda schválila poskytovanie dočasného útočiska pre občanov Ukrajiny od 1. marca, Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky (minv.sk)

Pre vojnu na Ukrajine je vyhlásená mimoriadna situácia, ak chcete Ukrajincom pomôcť, kontaktujte ministerstvo vnútra, Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky (minv.sk)

Ministerstvo vnútra zriadilo infolinky pre ukrajinsky hovoriace osoby, Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky (minv.sk)

Transparentný účet samosprávy Nové Mesto nad Váhom:
Ak chcete finančne pomôcť môžete poskytnúť takúto pomoc Ukrajine prostredníctvom transparentného účtu. Pri vašej platbe uveďte poznámku „Ukrajina“.

• materiál humanitárnej pomoci  prioritne trvácne potraviny, hygienické potreby a zdravotnícky materiál, uchovávajte vo svojich  domácnostiach)
  •  v prípade záujmu obyvateľov obce pomôcť občanom Ukrajiny utekajúcim pred vojnou,  môžu svoje ponuky nahlásiť na e-mail: pomocpreukrajinu@minv.sk, tel. +421 2 48 59 33 12